Blaoskapel De Hôsbengels viert komend weekend haar 60-jarig bestaan.
Blaoskapel De Hôsbengels viert komend weekend haar 60-jarig bestaan.

‘Lees dit! 60 jaar Blaoskapel de Hôsbengels’

Algemeen

DEURNE - Blaoskapel De Hôsbengels van de Koninklijke Harmonie Deurne viert komend weekend haar 60-jarig bestaan. Op zaterdag 24 oktober staat de jubileumshow ‘n Rondje Hôsbengels op het programma in Cultuurcentrum Deurne. Een dag later trekt de kapel met muzikale optredens door het centrum van Deurne.

De Hôsbengels werden in 1965 opgericht als hofkapel van Stichting De Peelstrekels. Een jaar later werd de naam Hôsbengels geïntroduceerd. Dat jaar geldt sindsdien als het begin van de geschiedenis van de kapel. Onder leiding van dirigent Piet van Hoek groeide het gezelschap uit tot een vertrouwd onderdeel van het Deurnese carnaval. Zijn opvolgers, de broers Pieter en Jan van der Loo en hun neef Marcel, bouwden de kapel en het repertoire verder uit. Het carnavalslied ‘’t Is goe dè g’r bent’, bekend geworden door de uitvoering van wijlen Jan van der Loo, groeide uit tot een klassieker binnen het Deurnese culturele erfgoed.

De Hôsbengels traden door de jaren heen veelvuldig op in binnen- en buitenland, maar bleven verbonden aan de Koninklijke Harmonie Deurne en het carnaval in het Peelstrekelrijk. Tot de vaste tradities behoren het matinee op kermiszondag en het Kerstmatinee, waarbij sinds 1981 geld wordt ingezameld voor lokale goede doelen. Ook het jaarlijkse kampeerweekend met Pinksteren maakt deel uit van de tradities.

Sinds 2017 staat de kapel onder muzikale leiding van Peter van Hoek, kleinzoon van de eerste dirigent Piet van Hoek. De samenstelling van het gezelschap veranderde, maar de combinatie van muziek, humor en gezelligheid bleef behouden. In 1969 ontwierp Cor van den Broek het draaginsigne van De Hôsbengels. Hans van Hoek vervaardigde de medailles sindsdien in emaille. Ook ontstond de traditie van het Ere-Hôsbengelschap. Jaarlijks wordt tijdens carnaval iemand onderscheiden die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de kapel, de Koninklijke Harmonie Deurne of het carnaval in het Peelstrekelrijk.

Op zaterdagavond 24 oktober presenteren De Hôsbengels in Cultuurcentrum Deurne hun jubileumshow ‘n Rondje Hôsbengels. De titel verwijst naar de gelijknamige lp uit 1981. Tijdens het concert blikken de muzikanten terug op zestig jaar geschiedenis. Bekende nummers uit het verleden worden afgewisseld met hedendaags repertoire, herinneringen en anekdotes.

Ook voormalige leden van De Hôsbengels maken hun opwachting. Zij treden op onder leiding van Marcel van der Loo. De jubileumshow begint om 20.00 uur en wordt afgesloten met een afterparty met feest-dj Markie Bee. In de zaal staan bierbanken en statafels. Op de bovenste rang zijn theaterstoelen beschikbaar.

Hôsbengels on Tour

Op zondag 25 oktober trekken De Hôsbengels met hun gevolg door Deurne. Tijdens ‘Hôsbengels on Tour’ verzorgen de muzikanten verschillende optredens op locaties rond het centrum. De dag begint om 11.00 uur met een inloop bij de KHD-bar aan de Harmoniestraat 1. Van 11.30 tot 12.45 uur is er gelegenheid om gezamenlijk koffie, soep en een broodje te nuttigen. Om 13.00 uur begint het eerste optreden in het Tuinpadpark aan de Hogeweg. Vervolgens speelt de kapel van 14.00 tot 15.00 uur in het Pastoor Roespark. Van 15.00 tot 16.00 uur zijn De Hôsbengels te horen op de Markt. De jubileumactiviteiten worden van 16.00 tot 18.00 uur afgesloten met een feestelijke nazit en gastoptredens in de KHD-zaal. Kaarten voor de jubileumshow op zaterdag kosten 15 euro en zijn verkrijgbaar via de website van Cultuurcentrum Deurne. Deelname aan de zondagse tour is gratis. Aanmelden via contact@hosbengels.nl wordt op prijs gesteld.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Blaoskapel De Hôsbengels viert komend weekend haar 60-jarig bestaan.
‘Lees dit! 60 jaar Blaoskapel de Hôsbengels’ Algemeen 1 uur geleden
In het Hofke van Marijke in Deurne treden verschillende muzikanten op, onder wie de Oekraïense zangeres Nadiia Suprunovych.
Sessie X staat zondag in het teken van Oekraïne Algemeen 4 uur geleden
Stephan en José Krekels bereiden sinds vier jaar ook pizza’s
Buitengebied in beeld: Hoeve Willem III, simpelweg Vorstelijk genieten Algemeen 5 uur geleden
De Peelstrekels organiseren opnieuw een avond vol muziek, mysterie en verrassingen. (Foto: Kevin Senders)
The Masked Singer Deurne keert terug met vijf mysterieuze deelnemers Algemeen 7 uur geleden
Afbeelding
Mee-Zingmiddag met De Klotvaarders in Den Draai Algemeen 20 okt, 12:16
Rikie en Ine verzorgen iedere woensdagochtend naailes in de Wijklamer aan de Schelde 38.
Buurtbudget Koolhof voor nieuwe naaimachines Algemeen 19 okt, 15:07

Uit de krant