Afbeelding

Liessel maakt zich op voor gouden editie van de Plekkerscup

Algemeen 286 keer gelezen

LIESSEL - Volleybalvereniging Livoc organiseert op zaterdag 23 mei voor de vijftigste keer het Plekkerscup-volleybalfestival, het gezelligheidstoernooi voor jong en oud. Dat jubileum wordt in Liessel feestelijk gevierd tijdens het pinksterweekend van 22, 23 en 24 mei, met activiteiten voor alle leeftijden.

In het kader van De Nationale Trimdag organiseerden Jos Verschuuren en Jacques Verstappen in 1974 namens Livoc een volleybaltoernooi op het terrein van de voetbalclub aan de Molenweg in Liessel: De Plekkerscup. Twaalf teams meldden zich destijds aan en daarmee was de basis gelegd voor een jaarlijks terugkerend evenement, met uitzondering van twee coronajaren. Het toernooi groeide uit tot een bekend volleybalevenement in Liessel en omgeving. 

Hoogtijdagen

In de hoogtijdagen deden ruim honderd teams mee, met een uitschieter van liefst 165 teams. Het draaide niet alleen om winnen, al werd er fanatiek gespeeld, maar vooral om gezelligheid en samenzijn. Later werd op eerste pinksterdag ook een Mini-Plekker georganiseerd voor kinderen, wat jarenlang een succes bleek. De laatste jaren vindt voorafgaand aan het volleybaltoernooi een mini-ochtend plaats met een volleybalspeeltuin.
Het toernooi wisselde in de loop der jaren enkele keren van locatie. Zo werd gespeeld op de voetbalvelden aan de Molenweg en op het terrein van Jong Nederland aan de Hazeldonkseweg.

Tegenwoordig vindt het evenement plaats op Sportpark De Smeltkroes. Dankzij de aanwezige faciliteiten is de organisatie eenvoudiger geworden en kan er ook een beachvolleybaltoernooi worden gehouden.
“Helaas is het aantal deelnemende teams de laatste jaren behoorlijk gedaald, maar de gezelligheid is er niet minder om geworden. We hebben de teams verkleind van zes naar vier personen en zijn de laatste jaren afgestapt van het pinksterweekend.

Vanwege het jubileum keren we dit jaar echter terug naar Pinksteren en hebben we een mooi feestweekend in petto”, aldus de organisatie. Vrijdag 22 mei gaat het feestweekend in de voormiddag van start. Basisschoolleerlingen van De Zonnebloem zijn uitgenodigd voor een spellenochtend waarbij ook de Volleybalbus van de NeVoBo aanwezig is. Die bus staat vol met activiteiten, variërend van springkussens en volleybalvelden tot een hindernisbaan. ’s Avonds barst het feest los in de feesttent tijdens een Hawaï/Aloha-feestavond. DJ La Fiësta Mania zorgt daarbij voor de muziek en het entertainment. Iedereen is welkom.

Uitdagend spel

Op zaterdag 23 mei gaat in de namiddag het vijftigste volleybaltoernooi van start. Deelnemers kunnen zich inschrijven voor grasvolleybal (4 tegen 4) of beachvolleybal (2 tegen 2). “Daarnaast hebben we voor de teams nog een verrassend en uitdagend spel. Aan het einde van de dag maken we de winnaars bekend en vindt ook de trekking van de loterij plaats.” 

Op zondag 24 mei staat in de voormiddag een brunch op het programma, exclusief voor Livoc-leden met hun partners en kinderen. In de namiddag kan iedereen deelnemen aan de Color Cross Run: een activiteit voor ouder en kind, maar ook individueel te doen, waarbij deelnemers een parcours afleggen dat deels over het bikefunpark loopt. Onderweg worden zij bekogeld met kleurrijke poederbommen. Alle activiteiten vinden plaats op Sportpark De Smeltkroes in Liessel. Meer informatie en aanmelden kan via Livoc.nl of via activiteiten@livoc.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant