
Boksen als medicijn: Parkinsonboksen van start in Deurne
Algemeen 3.112 keer gelezenDEURNE - In de groepsruimte van Sportschool Louwers in Zeilberg vindt volgende week dinsdag de eerste bokstraining voor parkinsonpatiënten plaats. Bokstrainers John Bersch en Stef Bloemberg, beiden bij de Nederlandse Boksbond opgeleid tot gespecialiseerd Instructeur Parkinsonboksen, zijn blij dat ze nu kunnen starten. “Het is geweldig dat we boksen kunnen inzetten voor deze doelgroep. Wie bokst, voelt zich even geen patiënt.”
Boxing Club Deurne wil boksen voor iedereen toegankelijk maken en de sport inzetten voor lichamelijke en mentale gezondheid. “Ook in het sociaal domein”, geeft voorzitter John Bersch aan. Vanuit die gedachte is Parkinsonboksen Deurne ontstaan.
“Ik heb dit met Sven Louwers en Josje van de Wal van Fysiotherapie Louwers besproken en zij waren hier mede door hun eigen ervaringen met parkinsonpatiënten enthousiast over.” Na de overname van de sportschool in Zeilberg door Louwers kwam alles in een stroomversnelling. De sportlocatie heeft namelijk een geschikte ruimte voor de trainingen.
Positief effect
Jarenlang onderzoek naar parkinsonboksen laat positieve effecten zien op het dagelijks functioneren van mensen met de ziekte van Parkinson. Boksen vermindert symptomen meer dan andere sporten en het kan de progressie van de ziekte vertragen. Daarnaast ervaren deelnemers de training als een fijne uitlaatklep. “Parkinsonboksen is zonder fysiek contact”, legt Bersch uit. “We passen elementen uit het boksen toe, maar stoten tegen een bokspaal of pads. Hiermee trainen we cognitieve en motorische vaardigheden op een leuke en uitdagende manier.”
Met medewerking van Patrick Teunisse van Leef Deurne is via Uniek Sporten een crowdfundingsactie opgezet. “Voor alle benodigde materialen (deelnemers hoeven zelf niets aan te schaffen), de opleiding, website et cetera. is geld nodig”, licht Bersch toe.
“Onze club is een vereniging met een lage contributie. Daar kunnen we het niet van betalen. Daarom is voor dit project financiële ondersteuning erg welkom.”
Vanaf 4 maart verzorgen instructeurs Bersch en Bloemberg elke dinsdag en donderdag Parkinsonboksen. Hier kunnen patiënten uit Deurne en omstreken aan deelnemen. Iedereen kan vrijblijvend een proefles volgen. Aanmelden kan via deze website. Hier is ook alle informatie te vinden. Doneren kan nog via deze link.















