
Geslaagde muzikale proeverij van Deurnes Gemengd Koor
Algemeen 736 keer gelezenDEURNE - Een muzikale proeverij werd op zaterdag 12 oktober verzorgd door het Deurne Gemengd Koor (DGK). Voor dit evenement was de opbrengst van de Rabo Clubsupport ingezet en werd daarnaast een kleine eigen bijdrage van de deelnemers die geen lid zijn gevraagd.
Naast de eigen leden waren er zeventien geïnteresseerden aanwezig. Een opkomst waar het koor heel verheugd over is. In de ochtend werd onder leiding van stemcoach Nancy Meijer gewerkt aan de zangtechniek.
“Het bleek aanschouwelijk onderwijs waarbij zelfs als geheim wapen elastiekjes werden ingezet. Het verduidelijkte de theorie van een goede ademhaling, een belangrijk onderdeel van het zingen. Het was een zeer geslaagd onderdeel van deze dag waarbij zelfs geroutineerde zangers nieuwe dingen konden leren en er regelmatig spontaan gelach klonk”, laat Christien Ooms namens het koor weten.
Na de lunch werd een repetitie gehouden en werden enkele stukken van het kerstconcert van 22 december 2024 in de Sint Willibrorduskerk doorgenomen. El Nacimiento van Ariel Ramirez was ook voor de eigen leden nieuw, waardoor iedereen op het zelfde punt kon instappen.
Het geleerde van de ochtend werd waar nodig in herinnering gebracht en dirigente Janine van den Wittenboer was enthousiast over wat ze hoorde. Ook de aanwezigen waren heel positief over deze dag en een aantal besloot toch in elk geval het kerstconcert mee te komen zingen. Dat is een prachtig resultaat voor het DGK dat in 2026 haar honderdste verjaardag viert.
Het DGK repeteert elke woensdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur in de zaal van de Koninklijke Harmoniee Deurne aan de Harmoniestraat 1 in Deurne. Mensen die interesse hebben om te komen meezingen zijn van harte welkom. Er is een vrijblijvende en gratis proefperiode voor aspirant-leden. Wel graag even aanmelden via: secretariaat@deurne sgemengdkoor.nl. Voor meer informatie zie ook de website: deurnesgemengdkoor.nl.















