De gemeente wil niet alleen leerlingen laten kennismaken met lokaal bestuur, maar ook gebruikmaken van hun ideeën en perspectieven.
De gemeente wil niet alleen leerlingen laten kennismaken met lokaal bestuur, maar ook gebruikmaken van hun ideeën en perspectieven.

Leerlingen denken mee over gemeente Deurne in 2050

Algemeen 159 keer gelezen

DEURNE - Hoe moet Deurne er in 2050 uitzien? Leerlingen van 5 vwo van het Peellandcollege buigen zich dit schooljaar over die vraag. In het project ‘Peelland-Deurne 2050: Jongeren aan Zet’ onderzoeken zij onderwerpen uit de Omgevingsvisie Deurne 2050. De gemeente ondersteunt het project.

De leerlingen kiezen een onderzoeksvraag rond thema’s als wonen, duurzaamheid, mobiliteit, gezondheid en leefbaarheid. Ze verzamelen gegevens. De onderzoeken sluiten aan bij hun profielwerkstuk. Uiteindelijk presenteren de leerlingen hun resultaten aan vertegenwoordigers van de gemeente. 

Bij het project werken het Peellandcollege, de gemeente en Wageningen University & Research samen. Studenten van Wageningen pre-University verzorgen workshops. Ook geeft een onderzoeker van Wageningen University & Research een lezing over maatschappelijke vraagstukken rond de ontwikkeling van gemeenten. Tijdens een kick-off op 15 september maakten de leerlingen kennis met de Omgevingsvisie en het lokale bestuur. 

De officiële start volgt tijdens de activiteitenweek op 12 oktober. De onderzoeksresultaten worden in januari gepresenteerd in het gemeentehuis. Met het project wil de gemeente jongeren laten kennismaken met lokaal bestuur en hun ideeën over de toekomst van Deurne meenemen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

De gemeente wil niet alleen leerlingen laten kennismaken met lokaal bestuur, maar ook gebruikmaken van hun ideeën en perspectieven.
Leerlingen denken mee over gemeente Deurne in 2050 Algemeen 1 uur geleden
(Foto: Roos Knijnenburg)
SV Deurne wil eerste competitiezege boeken bij De Valk Algemeen 3 uur geleden
Voedselbank Deurne-Asten-Someren heeft een volledig nieuwe koel- en vriesinstallatie in gebruik genomen.
Voedselbank vernieuwt koel- en vriesinstallatie Algemeen 6 uur geleden
Ook kinderen kunnen De Wieger op hun eigen manier ontdekken met de museumtuinsafari.
Livemuziek en gratis rondleiding tijdens het Cultuurfestival bij De Wieger Algemeen 22 uur geleden
(Foto: Hein van Bakel)
Wijkhuis D’n Houtenhoek opent deuren op Burendag Algemeen gisteren 1
Afbeelding
Café De Wieger met Karin Bos en Erik Wuthrich Algemeen 23 sep, 12:00

Uit de krant