Afbeelding

Bekroonde Oekraïense documentaire Silent Flood te zien in het Cultuurcentrum

Algemeen 113 keer gelezen

DEURNE – In het Cultuurcentrum in Deurne gaat donderdag 24 september om 19.30 uur de Oekraïense documentaire Silent Flood in première. De film van regisseur Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk biedt een bijzonder perspectief op de oorlog in Oekraïne en won tijdens IDFA 2025 de award voor Beste Cinematografie in de Internationale Competitie.

Silent Flood vertelt het verhaal van een gesloten religieuze gemeenschap in Oekraïne, ook wel de ‘kashketniky’ genoemd. Langs de rivier de Dnjestr leven de dorpsbewoners grotendeels afgesloten van de buitenwereld en volgens hun eigen strenge regels. Ze maken geen gebruik van elektriciteit of moderne geneeskunde, trouwen niet buiten de gemeenschap en mogen niet het leger in.

Hun bestaan wordt regelmatig verstoord door jaarlijkse overstromingen. Wanneer Oekraïne wordt getroffen door de Russische invasie, komt ook de oorlog hun leven binnen. De gemeenschap ziet zich genoodzaakt geleidelijk regels te overtreden. De bewoners gaan samenwerken met de buitenwereld om op hun eigen manier te helpen in de strijd tegen de gezamenlijke vijand.

Regisseur Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk brengt de oorlog vanuit een bijzonder perspectief in beeld. In Silent Flood is geen soldaat in gevecht te zien. In plaats daarvan staat het dagelijks leven van de pacifistische gemeenschap centraal.

Bekroond op IDFA

De bijzondere beeldtaal van Silent Flood werd tijdens IDFA 2025 bekroond met de award voor Beste Cinematografie in de Internationale Competitie. De documentaire werd daarnaast geselecteerd voor verschillende internationale filmfestivals, waaronder Hot Docs Toronto, CPH:DOX Kopenhagen en One World Praag.

Meer informatie en tickets zijn te vinden via www.ccdeurne.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Bekroonde Oekraïense documentaire Silent Flood te zien in het Cultuurcentrum Algemeen 1 uur geleden
Afbeelding
Opknappen Kledingbank in Deurne loopt enige vertraging op Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Extra tickets beschikbaar voor College Tour met Twan Huys in Deurne Algemeen 5 uur geleden
Volgens de organisatie neemt de vraag naar de vervoersdienst toe en zijn daarom nieuwe chauffeurs nodig.
AutoMaatje zoekt nieuwe vrijwillige chauffeurs Algemeen 6 uur geleden
Afbeelding
Dansers van DISTRICT uit Deurne zijn binnenkort te zien in Got Talent Algemeen 23 uur geleden 6
(Foto: Hein van Bakel)
Controle hondenbelasting start eind september Algemeen 21 sep, 12:23 2

Uit de krant