
Aanmelden voor Nacht van de Nacht in d’Ouwe Peel
Algemeen 1.277 keer gelezenHELENAVEEN - Helenaveen viert dit jaar op zaterdag 26 oktober voor de twaalfde keer de Nacht van de Nacht met een sfeervolle avondwandeling door het donkere Peelgebied. Dit evenement, dat bewustwording rond lichtvervuiling wil bevorderen, nodigt deelnemers uit om de stilte en de schoonheid van de nacht te ervaren.
Organisator Sandra van Cauwenberghe, die het evenement in 2013 voor het eerst opzette, blikt enthousiast terug op de voorgaande edities. “In die tijd organiseerde ik de tocht nog vanuit dorpscentrum De Gouden Helm, maar inmiddels is de startlocatie In d’Ouwe Peel geworden. Elke wandeling brengt nieuwe avonturen en herinneringen, van verdwalen in de duisternis tot deelnemers die in het moeras belanden. Maar die onverwachte momenten maken het juist zo bijzonder.”
De wandeling, die ongeveer 8 kilometer beslaat, duurt tussen de 2,5 en 3 uur en voert grotendeels door de natuur, met een klein deel over de openbare weg. Het dragen van een veiligheidshesje is daarom aanbevolen. Hoewel het donker centraal staat, is de tocht ook geschikt voor kinderen, al wordt het afgeraden voor mensen die slecht ter been zijn of voor kinderwagens. Bij terugkomst wordt de avond afgesloten met een gezellig samenzijn, waarbij deelnemers kunnen genieten van een warme kop soep en een drankje bij de kachel.
Deelnemers worden om 18.30 uur verwacht bij In d’Ouwe Peel aan de Oude Peelstraat 2 in Helenaveen. Het evenement duurt tot 23.00 uur. De kosten bedragen 9 euro per persoon, en voor kinderen tot 12 jaar is de prijs 7 euro. Parkeren kan bij de kerk of bij BS de Peelparel. Aanmelden kan telefonisch via 0493-844131 of per e-mail via info@indouwepeel.nl.















