Afbeelding
Info

Documentaire over Rowwen Hèze is twee keer te zien in het Cultuurcentrum in Deurne

Algemeen 952 keer gelezen

DEURNE - De nieuwe documentaire van Rowwen Hèze is op woensdag 10 en vrijdag 19 december te zien in Cultuurcentrum Deurne. Sinds veertig jaar is de band Rowwen Hèze dé klank van het platteland. De muziek wordt van generatie op generatie doorgegeven. Terwijl Rowwen Hèze zich opmaakt voor hun allergrootste thuisoptreden ooit, ter ere van hun veertig jarige jubileum, worden de onderlinge dynamieken tussen de bandleden blootgelegd.

Wat begon als een vriendschap is inmiddels een huwelijk met de nodige momenten van spanning. Door te werken aan nieuwe muziek proberen de bandleden elkaar telkens weer te vinden.

Frontman Jack Poels (1957) schrijft al zijn hele carrière liedjes over de mensen in en om zijn thuisdorp America. Hij vangt met zijn kleine, betekenisvolle beschrijvingen de authenticiteit van het platteland, in een tijd waar het platteland, door het afnemen van het boerenbestaan en zelfs het lokale dialect, onherkenbaar aan het veranderen is.

Voor het eerst besluit hij een lied te schrijven voor zijn vader, die overleed aan de gevolgen van MS toen Jack dertien jaar was. Een eerbetoon aan zijn vader en het dorp, dat hem meer dan ooit dwingt zijn hart open te leggen.

Na afloop van de documentaire op vrijdag 19 december is er een nagesprek (Q&A) met regisseur Ruud Lenssen, waarin hij ingaat op vragen uit het publiek. De voorstelling op woensdag 10 december start om 20.00 uur. Op vrijdag wordt de film om 19.00 uur vertoond. Kaartjes zijn verkrijgbaar via ccdeurne.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant