De zwemmer van DZT ’62 eindigde als tweede op de 50 meter rugslag en behaalde daarnaast een vierde plaats op de 50 meter vrije slag.
De zwemmer van DZT ’62 eindigde als tweede op de 50 meter rugslag en behaalde daarnaast een vierde plaats op de 50 meter vrije slag.

Robbert Poortman zwemt naar zilver op Special Olympics Nationale Spelen

Algemeen 393 keer gelezen

DEURNE – Deurnenaar Robbert Poortman heeft zondag 14 juni een zilveren medaille veroverd tijdens de Special Olympics Nationale Spelen. De zwemmer van DZT ’62 eindigde als tweede op de 50 meter rugslag en behaalde daarnaast een vierde plaats op de 50 meter vrije slag.

De Special Olympics Nationale Spelen zijn het grootste sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking in Nederland en worden eens per twee jaar gehouden. Dit jaar vonden de spelen plaats van 12 tot en met 14 juni in Haarlem, waar meer dan 3.000 sporters uit het hele land deelnamen aan wedstrijden in twintig verschillende sportdisciplines. Aan het zwemonderdeel, dat werd gehouden in het zwembad van Sportcomplex Koning Willem Alexander in Hoofddorp, namen zo’n 250 zwemmers deel. 

Tijdens de voorrondes op zaterdag liet Poortman zien in uitstekende vorm te verkeren. Op zijn afstanden wist hij zich te plaatsen bij de beste vier zwemmers van Nederland. In de finales op zondag bekroonde hij zijn prestaties met een zilveren medaille op de 50 meter rugslag. Op de 50 meter vrije slag eindigde hij net naast het podium met een vierde plaats. 

Poortman traint drie keer per week bij DZT ‘62 onder begeleiding van Wim van Lierop en Harrie Massin. Naast het zwemmen speelt hij wekelijks badminton en is hij werkzaam bij Gastvrij en Zo van ORO in het gemeentehuis.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

De Wereldmaaltijd vindt woensdag 4 november plaats in het Hub van Doornecollege in Deurne.
Loting moet iedereen kans geven op kaartje Wereldmaaltijd Algemeen 1 uur geleden
Na afloop werden de scores bekendgemaakt en volgde de kroning van Maas tot kermiskoning.
Harry Maas gekroond tot kermiskoning van Bakel Algemeen 3 uur geleden 1
Het Tuinpadpark in Deurne wordt zondag voor één dag omgetoverd tot een bruine kroeg in de openlucht.
‘We hebben er ontiegelijk veel zin in’ Algemeen 5 uur geleden
Karen Lee Andrews werd bekend door haar deelname aan de Australische versie van The Voice, waar ze de finale bereikte.
Australische blueszangeres opent Bikkel Blues Algemeen 7 uur geleden
Afbeelding
Openluchtvoorstelling ‘De Melkboer’ vrijdag te zien op Het Hofke in Liessel Algemeen 8 uur geleden
Het optreden vindt plaats in het Cultuurcentrum in Deurne. (Foto: Hein van Bakel)
Anjerconcert dreigt te worden afgeblazen: entree daarom gratis Algemeen 9 uur geleden

Uit de krant