
Speeltuin De Speuldries sluit negatief hoofdstuk af
Algemeen 708 keer gelezenSINT JOZEFPAROCHIE - De voormalige penningmeester van De Speuldries in Sint Jozefparochie is door de rechtbank in Den Bosch veroordeeld voor fraude en verduistering. De speeltuin zal binnenkort het volledige verduisterde bedrag terugontvangen.
door Bram Vannisselroij
De schok was groot bij velen toen in oktober 2023 bleek dat de penningmeester een groot deel van het vermogen van de speeltuin had onttrokken. “Ons vertrouwen heeft een flinke deuk opgelopen”, liet het bestuur destijds weten. Toch bleef het bestuur strijden om het onrecht te herstellen. De gebeurtenissen hebben geleid tot een enorme golf van steun vanuit de gemeenschap. Inwoners en bedrijven bleven de speeltuin massaal steunen. Een crowdfundingsactie leverde liefst 15.000 euro op.
Investeringen
“Dankzij deze inzet konden zowel de dagelijkse gang van zaken als geplande investeringen worden voortgezet.” Zo konden twee nieuwe glijbanen worden geplaatst. De verdachte is inmiddels door de rechter schuldig bevonden. Daarbij is een schadevergoedingsmaatregel opgelegd. Dit betekent dat de Staat het verduisterde bedrag namens De Speuldries zal innen. In de praktijk houdt dit in dat de speeltuin het volledige bedrag naar verwachting op korte termijn terugontvangt.
Het bestuur van de speeltuin bleef strijden om het onrecht te herstellen
“De afronding van deze fraudezaak betekent voor ons tevens afsluiting van een ingrijpende periode”, aldus het bestuur. Dankzij deze positieve ontwikkeling en het geringe aantal aanmeldingen van ijsbeertjes gaat de speeltuin dit jaar niet langs de deuren met de kinderen om geld op te halen.
Op dinsdag 7 april opent De Speuldries weer haar deuren voor het nieuwe seizoen. “Samen blijven we werken aan een veilige, groene en gratis toegankelijke speeltuin, voor nu én voor de toekomst”, besluit het bestuur.















