Uit handen van wethouder Van Rinsum ontving Janneke vorige week het gratis jongerenabonnement.
Uit handen van wethouder Van Rinsum ontving Janneke vorige week het gratis jongerenabonnement.

Uitreiking gratis bibliotheekabonnement voor jongeren

Algemeen

DEURNE - Sinds 1 april kunnen alle jongeren van 0 tot en met 27 jaar gratis lid worden van de Bibliotheek Helmond-Peel. Voorheen was dit alleen mogelijk tot en met 17 jaar.

Lezen en leren zijn essentieel voor de ontwikkeling en gelijke kansen van jongeren. De gemeenten Deurne, Asten, Someren en Helmond investeren daarom samen met de bibliotheek in een gratis lidmaatschap. Door het lidmaatschap tot en met 27 jaar gratis te maken, verdwijnt een belangrijke financiële drempel. Jongeren kunnen hierdoor gratis gebruikmaken van boeken, tijdschriften, kranten, digitale bronnen en studieplekken.

Robin Verleisdonk, directeur-bestuurder van de Bibliotheek Helmond-Peel bedankt de gemeente Deurne voor het mogelijk maken van het verstrekken van de gratis abonnementen aan jongeren: “Op deze manier hopen we nog meer jongeren te kunnen verbinden aan de bibliotheek. Niet alleen om te lezen, maar ook voor het online cursusaanbod waar ze kosteloos gebruik van kunnen maken en de plek die we hen kunnen bieden in het dorp.”

Drempel nog lager

Wethouder Riny van Rinsum was aanwezig om het eerste gratis abonnement uit te reiken. Een belangrijk moment, want lezen is wat hem betreft de basis van taal: “Op alle basisscholen in Deurne hebben we een Bibliotheek op school, maar daar stopt het wat mij betreft niet. Ook jongeren moeten gebruik kunnen maken van de bibliotheek. Voor het leesplezier, maar ook voor het ontmoeten en voor digitale vragen over bijvoorbeeld contact met de overheid. Ik hoop dat dit gratis abonnement voorkomt dat jongeren zich vanaf hun achttiende uitschrijven en langer gebruik blijven maken van alle diensten die de bibliotheek hun kan bieden.” Uit handen van wethouder Van Rinsum ontving Janneke vorige week het gratis jongerenabonnement.