Wethouder overleeft motie van wantrouwen
DEURNE - Een heftig avondje voor Helm Verhees tijdens de raadsvergadering in het gemeentehuis in Deurne afgelopen dinsdag. Zeven raadsleden zegden het vertrouwen in de wethouder op. Zij kunnen zich niet vinden in het plan van Verhees voor het verdelen van tien miljoen euro voor voorzieningen voor inwoners. “De verdeling is niet in balans.”
Frank van Tilburg diende namens Transparant Deurne een motie van wantrouwen in tegen wethouder Verhees. De partij kreeg bijval van de complete CDA-fractie en Theo Hikspoors van Progressief Akkoord/GroenLinks. De motie haalde het uiteindelijk niet omdat er geen meerderheid voor was. Benny Munsters van CDA trok al snel fel van leer. Hij vindt dat er veel te veel geld (6.8 miljoen) is gereserveerd voor het zwembad. “Miljoenen voor een zwembad dat niet eens eigendom is van de gemeente Deurne.” CDA opteert om het bedrag terug te schroeven naar 3 miljoen euro. Volgens Verhees is dat geen haalbare kaart. “Het is uitgesloten dat we voor dat bedrag een zwemvoorziening kunnen realiseren in Deurne.”
Eigenlijk zou het agendapunt Maatschappelijke Voorzieningen vorige maand al behandeld worden, maar Verhees trok het op het laatste moment terug. Hij zei toen met een ‘meer gedragen voorstel’ terug te komen. Die beloofde aanpassingen kwamen er niet. Verhees diende exact hetzelfde voorstel opnieuw in. Het leidde tot ongeloof bij veel sportverenigingen en wijk- en dorpsraden. De woorden van de wethouder schepten bovendien valse verwachtingen bij sommige partijen. Van Tilburg heeft er weinig vertrouwen in dat de wethouder het dossier tot een goed einde weet te brengen. “De verdeling is niet in balans. U heeft als wethouder helemaal niets gedaan met de aanpassingen die wij met zijn allen hebben aangedragen.”
Verhees was het niet eens met deze constatering, maar erkende dat hij het vorige maand niet goed verwoord heeft. “Als u maar niet denkt dat wij deze motie met plezier indienen. Wij zijn hier om u te controleren en wij vinden dat nodig”, aldus Van Tilburg.
'Als u maar niet denkt dat wij deze motie met plezier indienen'
Geen meerderheid
Hoewel Verhees flink werd aangepakt was er geen meerderheid voor de motie van wantrouwen. Het voorstel voor de tien miljoen voor maatschappelijk voorzieningen in de buurt haalde het wel. Coalitiepartijen DOE!, VVD, DeurneNu en PvdA stemden voor. Dat betekent dat de gemeente Deurne het bedrag investeert in een zwembad, buitensportvelden, beweegvoorzieningen en gemeenschapshuizen. Het alternatieve plan voor de financiering van het zwembad van CDA overleefde de stemming niet.