Fanfare Sint Cecilia Milheeze gaf onder leiding van dirigent Twan Cox een buitenconcert.

Fanfare Sint Cecilia Milheeze laat weer van zich horen

donderdag 24 september 2020 - 13:06|Bram Vannisselroij

MILHEEZE - Fanfare Sint Cecilia liet op de laatste zondag van de zomer sinds lange tijd weer van zich horen in het openbaar. Onder een stralende zon en dito blauwe lucht speelde de fanfare uit Milheeze en luchtig programma.

Deze begon met de mars De Garde, die vanwege een speciale gelegenheid weer eens op de lessenaar is gekomen. De dirigent, Twan Cox, kondigde na de opening wel gelijk aan dat de rest van het programma bestond uit lichte, populaire muziek.

De fanfare was voor de coronamaatregelen namelijk volop aan het repeteren voor het jubileumconcert ter ere van haar 125 jarig bestaan. Helaas konden de geplande festiviteiten vanwege corona niet doorgaan. “Wat in het vat zit verzuurt niet”, zei voorzitter Roel Keunen aan het eind van het concert. Hij beloofde het aanwezige publiek dat wanneer de maatregelen versoepelen de dorpse muziekvereniging haar jubileumfeest alsnog met de inwoners van Milheeze samen gaat vieren.

Modus
Sint Cecilia Milheeze lijkt na maanden van niet repeteren en geen enkele activiteit in het dorp, binnen de coronamaatregelen een modus te hebben gevonden om toch weer activiteiten aan de dag te leggen. “Dit buitenconcert was een eerste aanzet, net als de herstart van het muziek op school-project dat dit schooljaar weer begonnen is. Maar naast muziek maken zijn ook andere activiteiten belangrijk voor onze vereniging”, zegt de voorzitter desgevraagd. “De kern van onze vereniging is muziek maken en samen activiteiten ontplooien zodat iedereen in Milheeze zich muzikaal kan ontwikkelen. Hiervoor hebben we (financiële) middelen nodig.”

Eén van die activiteiten is de oud ijzeractie. “Dit voorjaar hebben de mensen in Milheeze dit moeten missen, maar zaterdag 3 oktober aanstaande rijden een aantal van onze leden weer door Milheeze om het oud ijzer bij de mensen op te halen”, vervolgt Keunen, waarmee hij wil aangeven dat stilzitten voor deze vereniging geen optie is.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gemeente Deurne presenteert uitkomsten verkeersenquête DEURNE - De gemeente Deurne presenteerde onlangs de resultaten van een uitgebreide verkeersenquête onder inwoners. In totaal namen 725 Deurnenaren de moeite om de vragenlijst in te vullen. Uit de... 23 oktober 2020 - 09:21
Burgerpanel TipDeurne over evenementen DEURNE - Er is inmiddels al een dikke streep door het carnavalsseizoen en een intocht van Sinterklaas zit er ook niet in. Deelnemers aan het panelonderzoek van TipDeurne zien ook... 23 oktober 2020 - 09:04
Noord-Brabant goed vertegenwoordigd in lijst rijkste gemeenten REGIO - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft weer berekend wat het vermogen is van de Nederlandse huishoudens. Veel Brabantse dorpen zijn terug te vinden in de top... 21 oktober 2020 - 12:52
Nouwen strijdt met Leeuwinnen voor EK-ticket DEURNE - Aniek Nouwen uit Deurne is opgeroepen voor de Oranje Leeuwinnen voor de kwalificatiewedstrijden voor het Europees kampioenschap tegen Estland en Kosovo. Vrijdag staat het eerste duel op het... 20 oktober 2020 - 10:42
Bedrijfsongeval in Deurne: persoon bekneld tussen stenen platen DEURNE – Bij een bedrijfsongeval aan de Beukelsdijk in Deurne is maandagmiddag een persoon overleden nadat hij bekneld raakte tussen stenen platen. Het incident vond plaats rond 14.30. De hulpdiensten... 19 oktober 2020 - 15:19
Stal vat vlam in Deurne DEURNE – Aan de Klein Bruggen in Deurne is zondagmiddag een lege kippenstal in brand gevlogen. Onder andere drie blusvoertuigen, een hoogwerker en enkele waterwagens werden ingezet om het vuur... 19 oktober 2020 - 09:37