Fanfare Sint Cecilia Milheeze gaf onder leiding van dirigent Twan Cox een buitenconcert.

Fanfare Sint Cecilia Milheeze laat weer van zich horen

donderdag 24 september 2020 - 13:06|Bram Vannisselroij

MILHEEZE - Fanfare Sint Cecilia liet op de laatste zondag van de zomer sinds lange tijd weer van zich horen in het openbaar. Onder een stralende zon en dito blauwe lucht speelde de fanfare uit Milheeze en luchtig programma.

Deze begon met de mars De Garde, die vanwege een speciale gelegenheid weer eens op de lessenaar is gekomen. De dirigent, Twan Cox, kondigde na de opening wel gelijk aan dat de rest van het programma bestond uit lichte, populaire muziek.

De fanfare was voor de coronamaatregelen namelijk volop aan het repeteren voor het jubileumconcert ter ere van haar 125 jarig bestaan. Helaas konden de geplande festiviteiten vanwege corona niet doorgaan. “Wat in het vat zit verzuurt niet”, zei voorzitter Roel Keunen aan het eind van het concert. Hij beloofde het aanwezige publiek dat wanneer de maatregelen versoepelen de dorpse muziekvereniging haar jubileumfeest alsnog met de inwoners van Milheeze samen gaat vieren.

Modus
Sint Cecilia Milheeze lijkt na maanden van niet repeteren en geen enkele activiteit in het dorp, binnen de coronamaatregelen een modus te hebben gevonden om toch weer activiteiten aan de dag te leggen. “Dit buitenconcert was een eerste aanzet, net als de herstart van het muziek op school-project dat dit schooljaar weer begonnen is. Maar naast muziek maken zijn ook andere activiteiten belangrijk voor onze vereniging”, zegt de voorzitter desgevraagd. “De kern van onze vereniging is muziek maken en samen activiteiten ontplooien zodat iedereen in Milheeze zich muzikaal kan ontwikkelen. Hiervoor hebben we (financiële) middelen nodig.”

Eén van die activiteiten is de oud ijzeractie. “Dit voorjaar hebben de mensen in Milheeze dit moeten missen, maar zaterdag 3 oktober aanstaande rijden een aantal van onze leden weer door Milheeze om het oud ijzer bij de mensen op te halen”, vervolgt Keunen, waarmee hij wil aangeven dat stilzitten voor deze vereniging geen optie is.

Gerelateerde nieuwsberichten

Koninklijke Harmonie Deurne is terug van weggeweest DEURNE - Je moet als harmonie wel wat lef hebben om na een zo lange corona-onderbreking het publiek te trakteren op tweeconcerten in één weekend. De Koninklijke Harmonie Deurne durft... 22 oktober 2021 - 16:44
Lezers schrijven: Herfst in de Peel: kaalslag gaat door Herfst in de Peel: het is bijna symbolisch. De kaalslag wordt vervolgd, met dank aan beheerplan Natura 2000/Life+ Peelvenen. 'Uw generatie weet nog hoe de Peel er vroeger uitzag. De... 22 oktober 2021 - 16:33
Vrouwenbeweging ZijActief na 75 jaar nog springlevend DEURNE - Vrouwenbeweging ZijActief Deurne viert zaterdag 16 oktober het 75-jarig jubileum. Wat begon als vermaak voor een club agrarische vrouwen is inmiddels uitgegroeid tot een modern gezelschap van ongeveer... 18 oktober 2021 - 09:53
Natasja en Edwin in het spoor van Jan en Anny DEURNE - Na haar hit 'Trots op jou' leek een doorbraak als solozangeres voor Natasja Poels uit Deurne slechts een kwestie van tijd. Een kerstshow in het Cultuurcentrum moest de... 14 oktober 2021 - 20:03
Open dag bij stichting LinQ DEURNE - Stichting LinQ is in april 2019 gestart met het geven van begeleidingsprogramma’s op maat aan een groep kinderen/jongeren en jong-volwassenen met als doel hen meer kansrijk te maken... 8 oktober 2021 - 10:23
Er gloort weer hoop voor Den Draai ZEILBERG - Mensen in Zeilberg kunnen komende zondag 3 oktober eindelijk kennismaken met het nieuwe bestuur en het nieuwe beheerdersechtpaar van een vernieuwde Den Draai. Anderhalf jaar geleden startten het... 1 oktober 2021 - 13:02